Poprzedni temat «» Następny temat
Wstyd i strach przed pójściem do dentysty
Autor Wiadomość
PaniKara2 
Pacjent
nawrócona

Wysłany: 2013-06-13, 22:17   

tak na dobranoc ;)

"Dentysta schyla się właśnie nad pacjentem i ma zamiar rozpocząć borowanie, gdy nagle zastyga w bezruchu i pyta nieufnie:
- Czy mi się tylko wydaje, czy też trzyma pan rękę na moich jądrach??
Pacjent spokojnym głosem:
- To tylko taka mała asekuracja. Bo przecież nie chodzi o to, żebyśmy sobie ból zadawali... Prawda Panie Doktorze?"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kobieta_krk 
Pacjent

Wysłany: 2013-06-13, 22:23   

hehehehehe
tudzież o wzajemne zaufanie :) )))

chcebycsoba 
Pacjent
odbiłam się od dna

Wysłany: 2013-06-14, 05:22   

16 czerwca - impreza u Kaweczki :lol: :lol:
-------------------------------------------------------

Berutka - 17 czerwca
Aileen - 17 czerwca, godz. 11:00
Jeden Pan :) od naszej wspaniałej "nawracaczki" :lol: Zadowolonej - 17 czerwca - godz. przedpołudniowe
Koniczyna - 17 czerwca (wypełnienie górna 2)

Berutka, Avinia - 19 czerwca
Koniczyna - 19 czerwca (wycisk pod korony na implantach)

Aileen - 20 czerwca, godz. 10:00
PaniKara - 21 czerwca
Koniczyna - 24 czerwca (korony na implantach)
Kaweczka - 4 lipca
Chcebycsoba - 8 lipca ;p
Kobieta_Krk - 15 lipca, godz. 8:00 :lol: :lol: :lol:

Ja, tak dla odmiany, nie mogę w tv ogladać......... reklam kredytów :evil: ! I nowych aut: "tylko od 29 999" :roll: :evil: !

Kobietko - ten "zakaz" jedzenia nabiału tyczył się ran po usunięciu zęba/ów, a nie samych implantów. Chodziło o to, ze nabiał łatwo fermentuje w ranie kiedy się do niej dostanie.
PaniKara - n/c :lol:

Oj żarłoki z Was, żarłoki ;-) .

Co do "diety" po ekstrakcji:

Ja na szczęście dostałam wytyczne na kartce co mi wolno, a czego nie wolno przez ile dni. Także dieta płynna/półpłynna [ja polecam mleko sojowe czekoladowe, lody, kaszka na wodę - rozwodniona - z Biedrony, po ok. 4 dniach jajecznica, surówki, puree itd], przykładanie lodu [podobno najlepszy sposób - 1h:1h (1h przyłożyć, 1h bez)], nie forsowanie się przez ok. 3 dni.

Aileen
Pacjent

Wysłany: 2013-06-14, 09:12   

Wow! terminy czerwcowe zapełnione niczym w rejestracji do specjalisty :mrgreen: Ja będę chciała jeszcze dorzucić ze dwie wizyty na ostatni tydzien. A powiedzcie o co chodzi z tymi wyciskami pod korony na implantach? Straszne to? I czy do koron ceramicznych też się to robi? Bo jeszcze dluga droga przede mną ale mogłabym profilaktycznie zacząć się już bać :smile: Reklamy past do zębów mogę oglądać, rozmowa o zębach nie zmusza mnie już do wyjścia z pokoju ale tak mnie jakoś kłuje w środku przy reklamach wczasów w ciepłych krajach dla całej rodziny :evil:

kobieta_krk 
Pacjent

Wysłany: 2013-06-14, 09:34   

u mnie z wyciskami chodzi o to, że ich nie znoszę przez mój wszechobecny odruch wymiotny...
Wyciski do implantów są podobne do standardowych, tyle że masa jest trochę inna i dłużej się wiąże....co dla mnie oznacza dodatkowy czas z wytrzeszczem oczu i walką z wymiotem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

chcebycsoba 
Pacjent
odbiłam się od dna

Wysłany: 2013-06-14, 10:22   

To forum jest zębowe na maxa - bo jak się je czyta, to chce się śmiać :) .

Aileen - dla mnie wycisk to jak guma do żucia, ot coś tam się przykleiło w buzi ;) . Kobietko, mam pomysł, może tak zacznij się przygotowywać i tak z 10 orbit'ek na raz poźuj i przewalaj między zębami w każdą stronę ;) ;) ;) .

Aileen
Pacjent

Wysłany: 2013-06-14, 10:31   

Łomatkobosko!
Chcebycsoba na razie to za duże ryzyko że by mi zęby w gumie nie zostały :mrgreen: A mam jeszcze do Was pytanie ile kosztuje opiłowanie zęba po koronę, bo dentystka powiedziała mi ze most możemy zrobić z korony na metalu za 600 albo z koroną pełnoceramiczną za 1200zl rozumiem że to cena za samą koronę tak? Wiem że powinnam ją spytać ale wizyta dopiero w poniedziałek, a ja tu kalkuluję różne warianty cenowe :smile:

kobieta_krk 
Pacjent

Wysłany: 2013-06-14, 12:29   

Pojęcia nie mam, bo nigdy nic mi pod most nie piłowali:) Na pewno dowiesz się wszystkiego w poniedziałek, ale wydaje mi się że cenna zawiera już te działania "okołomostowe"...

chcebycsoba- chyba musiałabym tę masę orbitkową wepchać do gardła, bo to wydaje się być najgorsze w całym tym wyciskaniu....

Grafik wygląda imponująco !!!!

chcebycsoba 
Pacjent
odbiłam się od dna

Wysłany: 2013-06-14, 13:24   

Kobietko - zawsze zapomnę się zapytać. Czujesz jakoś te implanty? Ja w pewnych miejscach czuje takie śmieszne pulsowanię, albo coś takiego śmiesznego przez parę sekund jakby ktoś naciskał na ząb. Nie wiem czy tak reaguje miejsce po moim "zebie który dużo przeszedł" czy implant. Bo w sumie podobne uczucie (ten nacisk) czułam jak jeszcze ten ząb był. I mam takie wrażenie (z bodźców pochadzacych z wnętrza dziasla) że on nadal tam jest :P . A w sumie to nawet nie wiem czy w tym miejscu jest śruba... Jak tam u Ciebie z wrażeniami?

kobieta_krk 
Pacjent

Wysłany: 2013-06-14, 16:57   

Kompletnie nic nie czuję. Zero. Jak dziąsło się goiło to było takie tkliwe, ale teraz jest tak jakby nigdy nikt nie wiercił w kości i nie walił młotkiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dla WRAŻLIWYCH- młotek jest zarezerwowany dla mnie, więc nie ma strachu:))))

zadowolonazz
Pacjent

Wysłany: 2013-06-14, 19:03   

Hahaha... :mrgreen:

Gdzie te wszystkie dentofoby się "podziały". Zabawę niezłą tu Robicie...

Ja miałam wyciski przed, i po aparacie ( pod aparat retencyjny) i chyba pod onlay'e.
Nuda :P Naprzeciw innych zabiegów...
Zawsze - na siedząco ;)

Kaweczko
- nie było Cię wtedy jeszcze na tym forum. Napisał Pan i Poprosił o namiary na Kraków. Dostał je ode mnie, a potem Znikł...
A ja Mu nie dawałam spokoju i przynajmniej raz w m-cu - Dostawał ode mnie maila przypominającego. Udało się Go namówić na fotel i wreszcie się Zapisał do... mojej Anioł.
Pierwsza wizyta w poniedziałek - ma nakaz "nie zwiania" sprzed kliniki.

Avinia- pod koronki na 100% Będziesz mieć wyciski. Praca - musi być super dopasowana do Twojego zgryzu.

Mam nawet odlewy gipsowe mojej szczęki. Mam podwójnie: żuchwę i szczękę.

O..przypomniałam sobie - wyciski też były pobierane do nakładek do wybielania zębów...
Czyli - conajmniej cztery razy miałam wyciski robione.

koniczyna
Pacjent
zuch

Wysłany: 2013-06-14, 20:55   

kobieta_krk napisał/a:
Kompletnie nic nie czuję. Zero. Jak dziąsło się goiło to było takie tkliwe, ale teraz jest tak jakby nigdy nikt nie wiercił w kości i nie walił młotkiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Też nic nie czuję :mrgreen: Teraz śrubki gojące czuję pod językiem tylko :mrgreen: A młotkiem nie dostałam, ale moja implantacja trwała 3 h, mój mąż prawie osiwiał i wyłysiał w poczekalni... :lol: :roll:

A wyciski są spoko, pod warunkiem, że robione na siedząco... to działa :wink: Ostatnio miałam robiony wycisk góry na leżąco i nie było fajnie :evil: Odruchu wymiotnego nie mam, ale po prostu... się duszę... tak klaustrofobicznie... :???:

Chcebycsoba, jesteś niesamowita. Dziękujemy, cmok:*

Kaweczka
Pacjent

Wysłany: 2013-06-14, 21:10   

Zadowolona, wow, super! :) Widzę, że angażujesz się w uleczanie (dosłownie i w przenośni) kolejnego dentofoba. Będzie jakaś chociaż malutka relacja? :mrgreen:

chcebycsoba 
Pacjent
odbiłam się od dna

Wysłany: 2013-06-14, 21:30   

Czyli co, mam się zacząć bać, że się nie przyjmą w tej okolicy?! Bo to jakieś pechowe miejsce... nigdy nie korzystałam z tego zęba, diabli wiedzą czy kość w tym miejscu jest na tyle prawidłowa, żeby utrzymać śrubę. I o ile w tamto jest wkręcona. Bo może się okazać, że to miejsce nie naddawało się do niczego. Ale ja tak tylko głośno myślę.

koniczyna
Pacjent
zuch

Wysłany: 2013-06-14, 21:46   

chcebycsoba napisał/a:
Czyli co, mam się zacząć bać, że się nie przyjmą w tej okolicy?! Bo to jakieś pechowe miejsce... nigdy nie korzystałam z tego zęba, diabli wiedzą czy kość w tym miejscu jest na tyle prawidłowa, żeby utrzymać śrubę. I o ile w tamto jest wkręcona. Bo może się okazać, że to miejsce nie naddawało się do niczego. Ale ja tak tylko głośno myślę.

Przepraszam, ale chyba mi coś umknęło. Masz implant już, czy tylko rozważasz na sucho?

Odpowiedz do tematu