Poprzedni temat «» Następny temat
Silny ból i opuchlizna po wyrwaniu ósemki
Autor Wiadomość
igla16
Pacjent

Wysłany: 2013-01-10, 11:32   Silny ból i opuchlizna po wyrwaniu ósemki

Witam.
We wtorek została wyrwana mi górna prawa ósemka. Jakiś czas temu ułamała się ona, dentysta doszedł do wniosku, że nie ma sensu jej zostawiać, bo pół odpadło, a na wcześniejszym przeglądzie wyszło, iż jest odwapniona i z lekkim ubytkiem(nie zrobił mi jej ze względu na leczenie kanałowe jednego zęba i oczekiwanie na decyzję, czy jej nie wywalić- mam bardzo wąski zgryz i zęby mi się nie mieszczą).
Dwa dni temu wywalił mi ją, godzinę się męczył. Kiedy znieczulenie zeszło, nadszedł koszmar. ból jest nie do wytrzymania, opuchlizna jest tak duża, jakby ktoś mi porządnie zdzielił po twarzy. Przejrzałam mnóstwo wątków w internecie, żeby znaleźć cokolwiek, co mogłoby mi pomóc. Żadne środki przeciwbólowe nie pomagają na dłużej, niż pół godziny, ew.do czterdziestu pięciu minut. Okłady i antybiotyk, które stomatolog mi zalecił też nic nie dają. W nocy co chwilę się budzę, w sumie może ze 3-4h przesypiam.
Nie mam pojęcia, co robić. Dentysta mi powiedział, że po dopiero po trzech dniach, jakby bardzo bolało itp, mam się zgłosić, bo w pierwszej dobie podobno jest to normalne.
Nie zauważyłam, żeby coś się działo z ewentualnym skrzepem.

Co jeszcze mogłabym zrobić, żeby chociaż noc przespać i ból ustąpił na więcej niż pół godziny?

berma
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2013-01-11, 21:58   

a co bierzesz p/bolowego? Niestety moze bolec po usunieciu osemki :( antybiotyki zaczynaja dzialac jak juz sie troche skumuluja w organizmie (jakies 2 dni). Jak bedzie tak bolalo do jutra, mozesz isc na jakis dyzur, przeplucza Ci zebodol i dadza do niego taka tabletke. Polecam tez do plukania Eludril. Nie pal, nie nagrzewaj tej okolicy (nie jedz goracego). Trzymam kciuki!

dr_feelgood 
Lekarz Stomatolog
rach ciach ciach

Wysłany: 2013-01-11, 22:11   

Nie biorę odpowiedzialnosci za to co tutaj napiszę i za ew. szkody jakie ktoś sobie zrobi. Jest to tylko porada przez forum:

Jeżeli nikt Ci nie pomoże w weekend, to idź do apteki kup nadmanganian potasu (w tabl lub proszku), rozpuść w szklance wody (1 tabl lub ok 0,25cm3 proszku) i przepłucz usta 2 razy po 30 sekund. Jak chcesz jeszcze lepiej zadziałać to weź aspirynę (w tabl np z firmy Bayer) połam ją na w miare równę 4 części i jedną ćwiartkę spróbuj wcisnąć w dziurę po zębie - będzie boleć i jest trudne ale pomoże. Zagryź potem na 20 minut, godzine nie jedz i nie pij.

igla16
Pacjent

Wysłany: 2013-01-12, 11:55   

Tabletek przeciwbólowych nałykałam się już kilka rodzajów. Od Apapu, przez Ibuprom, na Antidolu 15 skończywszy. A na ostry dyżur dzisiaj jadę. Nie jest już tak tragicznie, jakoś daję radę spać i w miarę funkcjonować, boli, jednak nie tak bardzo, ale wolę to skontrolować pod kątem suchego zębodołu.
Przy okazji w/w suchego zębodołu. Czy, oprócz silnego bólu, daje on jakieś inne dolegliwości? Sprawdzałam dziurę, jednak nie jestem w stanie dokładnie ocenić czy jest/był skrzep. Całość jest różowa i pokrywa się białą błonką.

berma
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2013-01-12, 13:26   

Skoro mówisz, że jest lepiej i okolica jest różowa i z błonką to wygląda na to, że jest ok:) Biała błonka to włóknik i prawidłowy obraz rany po niedawnej ekstrakcji:) Najlepiej jednak jak oceni to lekarz, także dla spokoju jedź na dyżur. W suchym zębodole nie tworzy się skrzep i często jest to taka "ziejąca rana", dziąsło może być czerwone i nabrzmiałe. To tak oprócz bólu, odpowiadając na Twoje pytanie.
Daj znac co powiedział lekarz na dyżurze:)

igla16
Pacjent

Wysłany: 2013-01-12, 21:44   

Według dentystki z pogotowia to był suchy zębodół. Przeczyściła, załadowała wszystko, co trzeba. Dziwi mnie tylko to, że wydedukowała to po wywiadzie. W każdym razie, póki co, jest ok. Nic nie boli, trzeba tylko uważać.

pamelcia 
Pacjent

Wysłany: 2013-01-19, 21:55   

Teraz już całkiem odechciało mi się usuwać moją 8:( źle się czuję na samą myśl

igla16
Pacjent

Wysłany: 2013-01-19, 23:38   

Wszystko zależy od organizmu. Mój dentysta, jak przyszłam do niego z tym suchym zębodołem, powiedział, że u młodych rzadko to występuje.

Odpowiedz do tematu